Jak wysłać paczkę do Niemiec?

Niemcy to jeden z najbardziej preferowanych kierunków migracji zarobkowej wśród Polaków. Statystki wskazują, że w Niemczech przebywa obecnie ponad 783 tysiące naszych rodaków. Sieć transportowa pomiędzy tymi krajami jest wobec tego bardzo rozwinięta i nie chodzi tylko o transport osób. Równie istotnym elementem usług przewozowych jest przewóz przesyłek do Niemiec. Zwłaszcza rodziny, które pozostały w Polsce chętnie przekazują do kraju zachodnich sąsiadów paczki dla bliskich. karton-transport

Przewóz przesyłek do Niemiec busem

Skorzystać można z wielu różnych sposobów, aby przekazać paczkę do Niemiec. Można ją nadać na poczcie – Poczcie Polskiej oraz Deutsche Post lub kurierem. Jednak jedną z najbardziej popularnych metod jest przewóz przesyłek do Niemiec busem. To forma transportu ciesząca się największym zaufaniem i posiadająca wiele zalet. Usługa transportu busem odbywa się przede wszystkim w systemie door to door. Oznacza to, że kierowca przyjedzie po naszą paczkę we wskazane miejsce, a także dostarczy ją pod same drzwi odbiorcy. Nie trzeba się martwić awizowaniem czy odbiorem w punkcie. To bardzo wygodne rozwiązane, oszczędzające czas. Usługa przewozu przesyłek busem przebiega ponad to sprawnie i bardzo szybko – paczka może znaleźć się u odbiorcy już następnego dnia. Dodatkowo, możemy wykupić jej ubezpieczenie oraz sprawdzić szczegółową trasę przejazdu, którą będzie pokonywać. Busem możemy przekazać dowolną przesyłkę gabarytową, sprzęt sportowy, meble oraz przesyłki niestandardowe, a nawet zwierzęta. Przewóz przesyłek do Niemiec busem to również opcja ekonomiczna w porównaniu do poczty czy firmy kurierskiej.

Jak przygotować paczkę do przewozu?

Przewóz przesyłek do Niemiec busem wiąże się z ich zabezpieczeniem przez kierowcę. Zazwyczaj dysponują oni pasami transportowymi, dzięki którym nasza przesyłka nie ulegnie przemieszczeniu podczas transportu. Konieczne jest jednak jej prawidłowe przygotowanie przed podróżą. Pamiętajmy, aby paczka nie zawierała luźnych przedmiotów i nie posiadała wystających elementów. Należy zadbać o: Odpowiednie opakowanie. Najbardziej optymalnym opakowaniem jest kartonowe pudło. Zabezpieczamy wszystkie jego otwory i krawędzie taśmą pakową. Usuwamy z pudła wszystkie poprzednie etykiety, które mogłyby wprowadzić kierowcę w błąd. Zabezpieczenie przedmiotów. Najlepiej nadaje się do tego folia bąbelkowa oraz tekturowe wypełniacze, które będą pełnić funkcję amortyzacyjną. Należy wypełnić wolne przestrzenie pomiędzy zawartością pudła, a jego ściankami. W przypadku pakowania w systemie pionowym, można użyć przekładek tekturowych. Pudła ze szkłem lub delikatną zawartością koniecznie muszą posiadać właściwe oznaczenie. Prawidłowe zaadresowanie. Adres powinien być zapisany/nadrukowany na kartce, przytwierdzonej do wierzchniej klapy kartonu. Zadbajmy o to, aby był on czytelny, dokładny i nie zawierał literówek. Należy także zamieścić dane kontaktowe, zarówno do nadawcy, jak i odbiorcy.